Rent For Text or
Banner AD

Diamond of Istanbul:
"Hattat'ın turizm projelerine yabancı yatırımcılar ilgi gösteriyor Hema Endüstri'nin, 150 milyon dolarlık yatırımla hayata geçireceği 'Diamond of İstanbul' projesi ile Kumburgaz-Güzelce'de toplam 400 milyon dolarlık yatırımla kurmayı planladığı 'Pearl of Istanbul' projesi yabancıların ilgisini çekiyor İstanbul Maslak'ta Avrupa'nın en büyük binası olacağı belirtilen 'Diamond of İstanbul' projesine başlayan Hema'yı 6 yabancı firma markaja aldı.150 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilecek olan 'Diamond of İstanbul' projesi ile 6 yabancı zincir otelin ilgilendiği, Hema'nın ise ABD'li ve İngiliz 2 şirkete sıcak baktığı öğrenildi. 'Diamond of İstanbul' projesi üç ana bölümden oluşacak.


Bunlar kule, alışveriş merkezi ve otopark bölümleri olacak. Kule bölümünde de lüks otel, rezidanslar ve A sınıf ofisler yer alacak. İstanbul'un deprem riski göz önüne alınarak çelik olarak yapılacak bu yapı Türkiye'nin en yüksek yapılı çelik binası olacak.


Proje ile 50 katlı, 7 yıldızlı otel, alışveriş ve turizm kompleksi kurulacak. Kumburgaz-Güzelce'de toplam 400 milyon dolarlık yatırımla kurulması planlanan 'Pearl of Istanbul' projesi ise Körfez ülkelerinin ilgi odağında. 500 yat kapasiteli bir marina, marinanın içinde 500 yataklı 5 yıldızlı bir otel, kongre ve alışveriş merkezleri ile 250 yatak kapasiteli apart otellerden oluşan turizm kompleksi projesine Umman'dan ve Dubai'den birçok şirket teklif verdi. Dubaili Kingdom Hotel Investment ile Levent'te Dubai Towers'ı inşa etmek isteyen Dubai International Properties'ın de projeye ortak olmak istediği belirtiliyor.